Chcesz mieć własną stronę lub bloga

Możesz ją mieć w 15 minut za darmo od p-studio.pl
Przejdź na stronę i załóż stronę www za darmo.
Kreator stron www
pływaczki

Pływaczki

Pływaczki to prawdziwa historia dwóch sióstr, które uciekają z ogarniętej wojną Syrii w 2015 roku, mając w plecakach tylko najpotrzebniejsze rzeczy i swoje własne wielkie marzenia. W Polsce film jest dostępny na Netfliksie.

reżyseria
Sally El Hosaini
scenariusz
Jack Thorne
gatunek
Biograficzny, Dramat, Sportowy
produkcja
Wielka Brytania, USA
premiera
8 września 2022 (Światowa premiera na VOD) 23 listopada 2022 (Polska premiera na VOD)

pływaczki

Pływaczki gdzie zobaczyć

Film „Pływaczki”, który trafił na Netfliksa w listopadzie tego roku jest prawdziwą historią z prawdziwymi syryjskimi siostrami, które nie ukrywają dumy z tego, że film powstał. Mimo że obie ćwiczyły pływanie od małego, to jednej z nich, 24-letniej dziś Yusrze udało się przebić do pływackiego świata. Starsza – Sarah Mardini zajęła się niesieniem pomocy humanitarnej innym.

Młodsza, 24-letnia dziś Yusra Mardini od zawsze była bardzo zdeterminowana. Pragnęła zostać pływaczką i wystąpić na olimpiadzie w Rio. Miłością do wody zaraził ją ojciec, który przed laty był trenerem nauki pływania. Gdy szczęśliwie Yusra dotarła do Niemiec, zaczęła kontynuować pływanie pod okiem trenera, Svena Spannerkrebsa. Ten miał ją przygotowywać do igrzysk w 2020 roku, jednak szansa spełnienia wielkiego marzenia pojawiła się wcześniej, w 2016 roku. Gdy  Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaprosił do udziału na olimpiadzie w Rio reprezentację uchodźców, Mardini nie wahając się, pojechała na olimpiadę. Tam zdobyła 41 miejsce na 45 możliwych, płynąc stylem motylkowym.

Pływaczki zwiastun