Chcesz mieć własną stronę lub bloga

Możesz ją mieć w 15 minut za darmo od p-studio.pl
Przejdź na stronę i załóż stronę www za darmo.
Kreator stron www

Nowe Etykiety energetyczne – wymogi dotyczące ekoprojektu

Głównym zadaniem etykiet energetycznych jest podanie informacji dotyczących produktu. Stąd też posiadają one konkretne cechy wspólne, które pozwalają na uzyskanie jak największej ilości informacji ważnych dla danego typu produktu. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dla etykiet energetycznych na etykietach znaleźć można:

Nazwa dostawcy lub znak towarowy;
Identyfikator modelu produktu;
Skala klas efektywności energetycznej;
Klasa efektywności energetycznej danego modelu;
Zużycie energii w kWh;
Kod QR przekierowujący do bazy EPREL gdzie uzyskać można dodatkowe informacje o produkcie;
Numer rozporządzenia do którego odnosi się etykieta
Piktogramy pozwalające szybko uzyskać najważniejsze informacje o produkcie.

Przyjrzyjmy się dwóm najważniejszym zmianom:

1. Nowe etykiety energetyczne są bardziej zrozumiałe i intuicyjne

Wcześniejsze etykietowanie obejmowało klasy A +, A ++, A +++, co oznacza, że ​​konsumenci mogli kupić urządzenie A +, nie zdając sobie sprawy, że nie jest najbardziej energooszczędne. Teraz etykiety wahają się po prostu od A do G, gdzie A to najwyższa ocena, a G najniższa. W konsekwencji zachęcić ma to do innowacji, gdyż uzyskanie oceny A jest obecnie znacznie trudniejsze niż było wcześniej.

2. Istnieje wyraźny nacisk na eko projektowanie zgodne ze zrównoważoną przyszłością

Dzięki nowym przepisom projekt staje się kluczowym elementem przyjazności dla środowiska i efektywności energetycznej. Wymogi dotyczące ekoprojektu odnoszą się teraz konkretnie do tworzenia bardziej zrównoważonych produktów i cech konstrukcyjnych jako elementu efektywności energetycznej, oprócz estetycznego piękna.

W ramach wymogów dotyczących eko projektu wprowadzane są również nowe przepisy dotyczące części zamiennych. Dostępność części zamiennych oraz łatwość naprawy i wymiany dla konsumentów są częścią procesu oceny. Łatwo dostępne informacje o konserwacji to kolejny wymóg, który stawia zrównoważony rozwój, jakość i projekt na czele nowych etykiet.

Krótko mówiąc, ta zmiana w przepisach dotyczących energii jest ogromnym krokiem naprzód dla branży i dla Grundiga, ponieważ estetyczne piękno i zrównoważony rozwój stawiamy na pierwszym miejscu wśród naszych priorytetów. Wraz ze zmianami urządzenia, które w większym stopniu koncentrują się na zrównoważonym rozwoju, zostaną nagrodzone etykietami energetycznymi, zachęcając marki do wprowadzania innowacji i zmierzania w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości